luni, 25 octombrie 2010

Am ratat un penalty, cum pot fi omul meciului?

Arsenal a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0, pe Manchester City, în derby-ul etapei a IX-a din Premier League. Golurile au fost marcate de Nasri '21, Song '66 şi Bendtner '88.

Gazdele au jucat cu un om mai puţin aproape tot meciul, după ce Boyata a fost eliminat în minutul 5. Umilinţa celor de la City putea fi şi mai mare, dacă Cesc Fabregas nu ar fi ratat un penalty obţinut tot de el, în minutul 41.

În ciuda acestei ratări, mijlocaşul spaniol a fost declarat omul meciului. Fabregas s-a arătat uimit la auzul acestei veşti: "Am ratat un penalty, cum pot fi eu omul meciului?", a declarat, amuazat, coordonatorul "tunarilor".

"Am fost concentraţi pe toată durata partidei, îi băteam pe cei de la City şi dacă jucau în 15", a mai spus Fabregas.