luni, 1 noiembrie 2010

Mourinho surprinde din nou! VEZI pe cine a desemnat omul meciului cu Hercules

Real Madrid s-a impus în deplasarea de la nou-promovata Hercules Alicante (3-1), deşi elevii lui Mourinho s-au văzut conduşi încă din primele minute, după reuşita lui Trezeguet.

"Albii" au revenit după pauză, iar golurile lui Di Maria şi Cristiano Ronaldo (2) au adus victoria. Real e lider în Primera, la un punct de rivala de moarte Barcelona.

La finalul partidei cu Hercules, Mourinho a surprins din nou pe toată lumea. Întrebat fiind care a fost jucătorul meciului, "The Special One" nu l-a nominalizat pe starul Cristiano Ronaldo, care practic a adus victoria, ci pe Khedira. "A jucat la mijloc, a venit în apărare şi a urcat în atac", a spus portughezul, vizibil mulţumit de prestaţia jucătorului pe care l-a adus în vară la Real.